تمدید ارائه صورت معاملات فصلی تا پایان شهریور ماه

تمدید ارائه صورت معاملات فصلی تا پایان شهریور ماه/تداوم فرآیند ثبت نام و اظهارنامه الکترونیکی

راهنمای ارسال صورت معاملات فصلی آفلاین (به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی بهتر است کلیه موارد مشمول آفلاین ارسال شود تمام  کسانی که نام و رمز کاربری دارند یا ندارند )


 تهران - ایرنا - معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از تمدید مهلت ارایه فهرست صورت معاملات مربوط به موضوع 169 مالیات مکرر سال های 91، 92 و سه ماهه اول 93 تا پایان شهریور ماه و برای آخرین بار خبر داد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، حسین وکیلی در نشستی خبری افزود: این مهلت برای آخرین بار تمدید شده و به صورت مجدد تمدید نخواهد شد.

وی با بیان اینکه صد درصد اظهارنامه ها در سال جاری به صورت الکترونیکی دریافت می شود، تصریح کرد: به همین دلیل پرداخت الکترونیکی نیز در سال جاری امکانپذیر شده البته پرداخت الکترونیکی مالیات محدود به اظهارنامه سال جاری نیست و تمام پرداخت های مربوط به سال های قبل نیز از طریق الکترونیکی امکانپذیر است.

به گفته وی اشخاص حقیقی باید کد رهگیری پیش ثبت نام و کد ملی و اشخاص حقوقی نام کاربری و کد رهگیری پیش ثبت نام را برای اظهارنامه و پرداخت الکترونیکی ارایه کنند.

معاون سازمان امور مالیاتی افزود: هرچند مودیان تا سال 92 مهلت ثبت نام برای کد رهگیری داشتند اما افراد باقیمانده می توانند در مدت زمان ارایه اظهارنامه در سال جاری برای دریافت کد رهگیری اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه ثبت نام مودیان منجر به دسترسی به پرونده الکترونیکی برای آنها می شود، گفت: کسانی که پیش ثبت نام انجام نداده اند، نمی توانند پرداخت الکترونیکی داشته باشند زیرا لازمه ورود به دنیای الکترونیکی مالیات ها ثبت نام است.

وکیلی تصریح کرد: از سه میلیون و 300 هزار مودی که تاکنون پیش ثبت نام کرده اند ثبت نام یک میلیون و600 هزار مودی مردود بوده است زیرا دارای ایراداتی در زمان ثبت نام بوده اند.

به گفته وی کسانی که ثبت نام خود را انجام نداده اند معافیت مالیاتی سال 92 آنها لغو می شود.

وکیلی تصریح کرد: همچنین فهرستی که مودیان باید هر سه ماه یک بار از معاملات و خرید و فروش کالا تهیه و برای سازمان امور مالیاتی ارسال کنند از دو طریق اینترنتی به صورت آنلاین و دانلود فایل و همچنین از طریق ارایه سی.دی به سازمان امور مالیاتی امکان پذیر است.** آستانه الزام به ارایه فهرست مالیاتی اعلام شد

معاون سازمان امور مالیاتی درباره آستانه الزام به ارایه فهرست به سازمان امور مالیاتی، گفت: این آستانه براساس موضوع ماده 169 برای سال 91، 670 هزار تومان، برای سال 92، 880 هزار تومان و برای سال 93 یک میلیون و 200 هزار تومان است ضمن آنکه فاکتورهایی که مبالغی کمتر از این ارقام دارند نیازی به ارایه آنها به سازمان نیست بلکه جمع معاملات سه ماهه در یک خط باید ارایه شود.** هشدار جدی به کدفروشان

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور با هشدار به کدفروشان و یا افرادی که فاکتورهای صوری ارایه می کنند، گفت: تمام فاکتورهای کدفروشی رسیدگی می شود و افرادی که از این فاکتورها استفاه کنند و فرد صادرکننده، مسوولیت تضامنی دو طرف را خواهند داشت.

** طرح جامع مالیاتی ظرف یکی دو سال آینده کامل می شود

وی گفت: گسترش عدالت مالیاتی و رضایتمندی مودیان از اهداف طرح جامع مالیاتی است که هم اکنون در سه استان تهران، کرمانشاه و اصفهان به صورت پایلوت در حال اجرا است و در سال آینده وارد بحث توسعه ملی آن و نصب نرم افزار اصلی می شویم.

وی تاکید کرد طرح جامع مالیاتی ظرف یکی دوسال آینده در کشور کامل می شود.


* به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
/ 0 نظر / 20 بازدید