الزام تغییر نشانی جهت صدور کارت ملی هوشمند

مطابق قانون چنانچه نشانی محل سکونت هر یک از هموطنان تغییر نماید می بایست آن را در اسرع وقت به اداره ثبت احوال اطلاع دهد.

به منظور تسهیل در این امر و کاهش رفت و آمدها، سامانه اعلام تغییر نشانی از طریق اینترنت فراهم آمده است که مراحل انجام کار به شرح زیر می باشد:

1- ابتدا روی پیوند «ثبت تغییر نشانی» در این صفحه، کلیک نمایید. 2- فرم درخواست را تکمیل نموده و روی دکمه «ادامه» اطلاعات کلیک نمایید.    3- در مرحله  بعد کد رهگیری (پنج رقمی) از طریق از طریق پیامک  برای شما ارسال می گردد .بنابراین  در ورود شماره تلفن  همراه خود دقت نمایید.

4-جهت تکمیل مراحل اعلام تغییر نشانی  لازم است کد رهگیری (پنج رقمی) دریافتی از طریق پیامک را در محل مربوطه وارد نموده  و دکمه  ثبت را کلیک نمایید. (در غیر اینصورت اعلام تغییر نشانی کامل نخواهد شد)

5- تغییر نشانی شما زمانی ثبت خواهد شد که پیغام  "اطلاعات تغییر نشانی شما در پایگاه ثبت احوال ثبت شد."  را از سامانه دریافت نمایید. 6- توجه به موارد زیر ضروری است:

  • این سامانه ویژه افراد بالای 15 سالی است که دارای کارت شناسایی ملی می باشند. لذا در صورتی که کارت شناسایی ملی دریافت نکرده اید یا آن را مفقود نموده اید به یکی از ادارات ثبت احوال و یا دفاتر پیشخوان دولت دارای مجوز ارائه خدمات هویتی مراجعه نمایید. 
  • اعلام تغییر نشانی از طریق این سایت رایگان می باشد.
  • اعلام تغییر نشانی از طریق این سایت منجر به صدور کارت شناسایی ملی جدید نخواهد شد. 
  • در صورت بروز هرگونه مشکل و یا داشتن سوال در مورد این سامانه فقط از طریق پیوند «ارتباط با ما» در این صفحه اقدام نموده و از هرگونه مراجعه حضوری یا تماس تلفنی خودداری فرمایید. 
  • امکان اصلاح اطلاعات فقط از طریق ثبت درخواست جدید میسر می باشد.
  • از اینجا وارد شوید .

/ 0 نظر / 19 بازدید