متن سخنرانی خزانه دار کانون

قبل از هر چیز به نظر می رسد باید گروهی تشکیل شود که نتیجه 7 نشست قبلی را بررسی کنند و بدانیم که نتایج این نشست ها به کجا می انجامد. . بهتر است به این مساله توجه کنیم که در حال حاضر سایت ها و وبلاگ ها چه کمکی برای رفع مشکلات ما انجام داده اند.
بسیاری از سایت ها و وبلاگ ها توسط مسئولین رصد و خوانده می شود و در مواردی که  نیاز به اعتراض دارند اعتراضشان را منعکس می کنند و این یعنی وبلاگ ها و سایت ها در این حوزه تاثیر گذار هستند. با این وجود چرا این رسانه ها دستکم گرفته می شوند؟!
با دانستن نقش این رسانه باید با نمایندگان مجلس ومسئولین  بیش تر ارتباط گرفت و از این ابزار به شکل بهتری بهره جست. اگر مواردی مثل لایحه ارزش افزوده در هیات دولت مطرح است و دو ماده آن طوری به نفع نیروی است که حق دفاتر اسناد رسمی پایمال می شود، بهترین فرصت واکنش سردفتران وبلاگ نویس به این موضوع است و شک ندارم که این واکنش های رسانه ای تاثیر زیادی خواهد داشت.
برخلاف شما که سایت فعالی دارید من وبلاگ نمی نویسم اما جزئی از شما هستم و با شما ارتباط دارم.برای تهیه مطالب سعی می کنم که  به شما کمک می کنم و بسیاری اوقات مطالبی را برایتان ایمیل می کنم تا در وبلاگ هایتان به آن موضوع بپردازید.
وبلاگ یک رسانه است. واسطه ای میان ما، مردم ، دولت و حکومت.با دانستن این موضوع می توانید  در وبلاگ هایتان هشدار بدهید، زیرا به مسائل حقوقی اشراف دارید. مردم به مسائل خشک و بی روح حقوقی علاقه چندانی نشان نمی دهند و هر جا برای مردم می نویسید باید ساده، روان و جذاب نوشت.
کانون سردفتران فرانسه در بسیاری از قوانین نظر می دهد کما اینکه کانون سردفتران تهران نیز در تدوین وتصویب  قانون پیش فروش ساختمان نقش موثری داشت و ما توانستیم آنها را با استدلال خودمان قانع کنیم. یعنی منفعل نبودیم که نتیجه نگیریم. بنابراین حقوقدانان ما باید مشکلات  قوانین را به مسئولان بگویند و از انتقاد کردن و رهنمود دادن نباید دوری کرد.
بنابراین ما می توانیم در این مبحث فرهنگ سازی کنیم و درمورد تعرفه بیشتر بحث کنیم و بگوییم که اگر به همین ترتیب 15 درصد اضافه شود تا 4 سال دیگر دفاتر اسناد رسمی قفل می شوند. می دانم که در شهرستان ها کمتر می توانند اضافه کنند و در شهرهای بزرگ و تهران بیشتر می شود مانور داد .
درخصوص تنظیم اسناد خودرو هم صراحتا اعلام می کنم  سردفترانی که بدون بنچاق قبلی سند تنظیم می کنند از موارد ماده 100 قانون ثبت  و  جعل در اسنادرسمی  است زیرا کسی که مالک نیست و به صرف تعویض پلاک سند را انتقال می دهد وسردفتری که به آن اعتبار دهد ما آنرا ازموارد جعل می دانیم  .بنابراین ما در این خصوص جدی هستیم و برای سلب صلاحیت چنین سردفتری اقدام می کنیم. ضمن اینکه جناب آقای تویسرکانی هم این قضیه را پذیرفته اند و جناب آقای دشتی و گودرزی به عنوان اعضای دادگاه تجدیدنظر آن را تایید کرده اند. بنابراین دوستان در این خصوص می توانند در وبلاگها و سایتهایشان منعکس کنند و بیش تر به انعکاس این موضوع بپردازند.
وام صندوق تعاون را هم توانستیم به 37 میلیون رسانده و به تصویب برسانیم. اما کسانی که در بازپرداخت تعلل می کنند به ازاء هر یک ماه تاخیری که داشتند با 3 ماه معوقه نوبتی مواجه می شوند و یا جزو لیست سیاه بوده و وام به آنان تعلق نمی گیرد .ضمن اینکه اگر چکهایشان برگشت بخورد به توصیه ما بانک ملی به آن ها دسته چک نمی دهد. همچنین با ادارات کل استان هاصحبت می کنیم و درصورت تعلل بیشتر درخواست رسیدگی در دادگاه انتظامی خواهیم کرد. زیرا این پول همه سردفتران ودفتریاران وبازنشستگان است و باید در گردش باشد.
احمد علی سیروس-خزانه دار کانون سردفتران و دفتریاران
/ 0 نظر / 51 بازدید